Microsoft Office

Genel tanımıyla Microsoft Office programları 1989 yılında Microsoft firması tarafından lanse edilen, MS Windows ve Mac OS X işletim sistemlerinde çeşitli hizmetler sunan bir ticari ofis yazılımıdır.

Microsoft Office

Genel tanımıyla Microsoft Office programları 1989 yılında Microsoft firması tarafından lanse edilen, MS Windows ve Mac OS X işletim sistemlerinde çeşitli hizmetler sunan bir ticari ofis yazılımıdır. Günümüzde büyük çoğunluk Microsoft Office programlarını kullanmaktadır. Ancak yazılım çok detaylı ve çok amaçlı olduğundan aslında bu kişilerin programları yüzeysel olarak bildiği, belirli komutları kullandığı da bilinmektedir. Basit işlemlerde sıkça kullanılan Microsoft Office programları Word, Excel, Powerpoint, Outlook ve Access olarak sıralanabilir.

Teknik Özellikler

Microsoft Office paketi aşağıdaki yazılımları içermektedir.

Microsoft Word

Microsoft Word programı, kelime işlemci olarak da bilinen ve genellikle yazı ile ilgili işlemlerin gerçekleştirildiği ancak daha pek çok özelliğe sahip olan yazı programıdır. MS Word ile yazı yazmak haricinde daha pek çok işlem yapılabilir. Etkin MS Word kullanımının arandığı kişilerde bu programa hakimiyet şart aranır.

Microsoft Excel

Elektronik tablolama olarak da bilinen Microsoft Excel programı, daha çok formüllerden ve özet raporlamalardan oluşur. Günlük hayatta kullanılan pek çok programlama dili ile ilişkisi vardır. Excel programı hesaplama, raporlama, Makrolar gibi pek çok işlemi barındırır. Şirketlerin personel alımlarında ileri seviyede Excel programı kullanma şartına da sıklıkla rastlanır.

Microsoft Powerpoint

Microsoft Powerpoint programı çoğunlukla şirketlerde yapılan sunumlarda kullanır. Ürünlerin özellikleri ve görselleri programın özeliklerinden olan slaytlar halinde sunulur. Programın en bilinen özellikleri animasyon sekmesi, sunu geçişleri, tetikleyiciler ve temalardır.

Microsoft Outlook

Microsoft Outlook programı, en yaygın olarak kullanılan paket programlardandır. En çok kullanılan özeliği e – posta alımı olsa da programın daha pek çok özelliği vardır. Outlook’a randevular zamanlanabilir, kişiler eklenip görevler oluşturulabilir, kurumsal sohbet sayfası oluşturulabilir, ajanda olarak kullanılabilir ve tüm e – postalar istenilen şekilde düzenlenebilir.

Microsoft OneNote

Her türlü notunuzu dijital ortamda tutmanızı sağlayan bu notlara istediğiniz her cihazdan ulaşmanızı sağlayan ve okul veya iş arkadaşlarınızla güvenle paylaşıp birlikte çalışmanızı sağlayan bir Microsoft uygulamasıdır. OneNote uygulamasını isterseniz local bilgisayarınızda bir hesaba bağlamadan kullanabileceğiniz gibi bir Microsoft hesabına bağlayarak tüm cihazlarınızdan tüm notlarınıza anında ulaşabilirsiniz.

Lisanslama Seçenekleri

Lisanslama kullanıcı bazlı yani bilgisayar bazlı yapılmaktadır.  Bir kerelik satın alım durumu ile kalıcı olarak kullanım vardır. Kutulu üründür. Türkçe ve İngilizce dil seçenekleri bulunmaktadır.

Fiyat & Bilgi Talep Formu

Programları ücretsiz olarak denemek, fiyat ve bilgi talep etmek için formu doldurunuz.

Formu doldurduktan sonra en kısa sürede sizlere dönüş sağlanacaktır.

BİZE YAZIN!

Sistem Gereksinimleri

PC & Mac uyumluluğu vardır.

PC: Microsoft account • Internet access • Windows 10 • 1.6 GHz, 2-core processor  • 4 GB, 2 GB (32bit) RAM • 4 GB available disk space • 1280× 768 screen resolution.

Mac: Microsoft account • Internet access • Intel processor • 4 GB RAM •  10 GB available disk space • Mac OS Extended or APFS • 1280 × 800 screen resolution.